Pożyczka na dowód – bank?

Ostatnie rewelacje na rynku finansowym wykazały, że pożyczka na dowód nie jest jedynie domeną firm pozabankowych, ale pojawia się jako oferta niektórych instytucji bankowych. Choć dotyczy zwykle niewielkich kwot to fakt ubiegania się o tego rodzaju kredyty przy minimum formalności zachęca do skorzystania z tej propozycji wielu konsumentów. Niektóre banki jednak zaznaczają, iż w razie konieczności mogą zweryfikować wysokość i źródło dochodów prosząc o specjalne zaświadczenie. Z pewnością większą szansę na zobowiązanie finansowe mają stali klienci, którzy posiadają w danym banku konto.

Pożyczka na dowód w banku

Pomimo dużego zainteresowania ofert pożyczek na dowód w banku jest nadal niewiele, choć ostatnio coraz częściej się mówi o tym, iż instytucje bankowe mają zamiar wprowadzić na rynek chwilówki. Niemniej na razie musimy zadowolić się dość skromnym wyborem, choć z pewnością warunki kredytowania prezentują się bardzo korzystnie.

Pożyczka na dowód – banki i ich propozycje

Getin Bank
logo getinbankJednym z produktów Getin Bank jest darmowy kredyt w kwotach od 500 do 2 000 zł na maksymalnie 12 miesięcy. Jak wiemy po określeniem darmowym kryje się brak prowizji i odsetek (RRSO = 0%). Takie rodzaj pożyczki można spłacać w wygodnych ratach, jeśli zaś wybierzemy roczny okres kredytowania to dla maksymalnej kwoty będą one wynosiły około 166 zł. Za pożyczoną gotówkę możemy zrealizować bieżące wydatki, kupić nowy sprzęt AGD, laptop czy zafundować się mini wycieczkę. Oczywiście procedura ubiegania się o potrzebne środki jest całkowicie online.

Credit Agricole
logo credit agricoleBank może zaproponować konsumentom kredyt ratalny na zakupy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i przez internet. Główną zaletą tego typu zobowiązania jest możliwość uzyskania pieniędzy posługując się jedynie dowodem osobistym. Jednocześnie Credit Agricole zastrzega sobie prawo do przedstawienia zaświadczeń o dochodach w razie, gdy pojawią się wątpliwości odnośnie jego źródła. Taka ratalna pożyczka na dowód w banku może sięgać nawet 80 000 w sklepie stacjonarnym lub 20 000 w jego odpowiedniku internetowym.

Raiffeisen Bank
logo raifeissen polbankJeśli pragniemy uzyskać szybką pożyczkę na dowód przez internet na pilne wydatki warto zapoznać się z propozycjami Raiffeisen Banku. Instytucja ta udziela kredytu do 4 000 zł z niskim oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym tylko 2,88% na 6-24 miesięcy. Jak możemy się domyśleć wiąże się to z wyjątkowo niskimi ratami kredytu, które dla maksymalnej kwot na 2 lata będą równe zaledwie 171,65 zł. Aplikowanie o pożyczkę odbywa się online, telefonicznie lub podczas jednej wizyty w placówce banku.