Pożyczki pozabankowe na raty do 25 000 zł

Klawiatura, laptop i dokumenty na biurku

Sektor pozabankowy gromadzi instytucje, które wykonują czynności analogiczne do tych oferowanych przez banki, choć bywa głownie kojarzony z krótkoterminowymi pożyczkami. Jest to szansa dla konsumentów, którzy nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej by móc ubiegać się o zobowiązania finansowe w bankach. Jednocześnie ostatnimi czasy trend ten nieco się zmiana, bowiem coraz więcej firm pożyczkowych celuje w klientów banków, którzy przy minimum formalności mogą uzyskać pożyczkę. Dlatego z produktów pozabankowych nie korzysta jedynie „grupa desperatów”, ale także ludzie cieszący się wysoką zdolnością kredytową, którzy preferują szybki sposób na uzyskanie potrzebnej gotówki. Jak już wspomniano wcześniej, w strefie parabankowej dominują chwilówki, a często zapomina się o istnieniu instytucji świadczących kredyty z możliwością spłaty długoterminowej. Sięgają wyższych kwot niż tradycyjne pożyczki przez internet a spłatę zobowiązania można rozłożyć nawet na kilka lat.

Pożyczki pozabankowe na raty do 25 000 zł

Pożyczki przez internet
Kobieta trzyma przy uchu telefon komórkowy
Zaletą pożyczek przez internet jest szybkość w pozyskaniu środków na konto

Popularne firmy pożyczkowe, które reklamują się w internecie obok krótkoterminowych zobowiązań finansowych udzielają także kredytów pozabankowych w sam raz na realizację większych wydatków. Hapi pożyczki w roku 2018 wyszły z nową propozycją dla swoich potencjalnych klientów oferując kredyty do 25 000 zł na 3-48 miesięcy. Osoby korzystające z usług firmy po raz pierwszy mają ponadto sposobność uzyskać bardzo korzystnie oprocentowane pożyczki (RSSO = 9,72%), których koszt obsługi jest porównywalny lub nawet niższy niż wielu kredytów gotówkowych w sektorze bankowym. Z kolei instytucja TakTo udziela pożyczek długoterminowych do kwoty 25 000 zł, o które można ubiegać się online, bez wychodzenia z domu. Jednak w przypadku tej firmy, do ubiegania się o kredyt niezbędne będzie przedłożenie odpowiedniego dokumentu potwierdzającego wysokość i źródło dochodu. Gdy potrzebujemy większej sumy pieniędzy bez zaświadczeń, możemy zwrócić się także do firmy Rapida. Proponuje kredyty do 25 000 zł na 12 – 60 miesięcy bez sprawdzania historii kredytowej. Przy czym warunkiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie żyranta, który poręczy za kredytobiorcę spłatę pożyczki.

Kredyty pod zastaw nieruchomości

Kolejnym rozwiązaniem pozwalającym na realizację naszych pilnych potrzeb finansowych są kredyty pod zastaw. Są to zobowiązania finansowe, których zabezpieczeniem jest dobro, np. nieruchomość będąca własnością klienta. W przypadku wyboru tej opcji, należy zachować szczególną ostrożność. Jeśli nie wywiążemy się bowiem z warunków umowy, możemy dość łatwo stracić to co dla nas najcenniejsze. Na szczęście tego wśród firm oferujących tego rodzaju usługi finansowe są wykwalifikowani w swoim fachu i uczciwy kredytodawcy. Godną polecenia prywatną instytucją pozabankową jest Grupa Inwestycyjna Safe House, która świadczy między innymi kredyty pod zastaw mieszkania, skup nieruchomości czy pożyczki pod zastaw samochodu. Swoją działalność prowadzi od roku 1990 i jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek pozabankowy prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości. Głównymi zaletami płynącymi ze współpracy z Safe House jest fakt braku przywłaszczenia mieszkania czy domu, który stanowi zastaw i konieczności wymeldowania. Właściciel nieruchomości może swobodnie w niej mieszkać a jednym śladem, który wskazuje na zaciągnięty kredyt jest wpis do IV działu księgi wieczystej.

Leave a Comment